Co naleznete v okolí?

Po pár set metrech od penzionu se ocitnete v areálu golfového 18 jamkového hřiště, založeného angl. králem Eduardem VII. v r.1905.
Půjdete- li procházkou dále, po 3 km dojdete do lázeňského centra ke kolonádě a slavné zpívající fontáně. Najdete zde kromě typické lázeňské architektury, parků a lesoparků množství turistických či geologických stezek. Projdete jimi od Lesního pramene přes lanové centrum,výletní kavárny či hotelové komplexy k bazénu, tenisovým kurtům, na Malou kolonádu a parkem zpět až k lanovce, kterou se můžete dostat nad Mariánské Lázně a po vrstevnici opět k penzionu. Lze samozřejmě jet na kolech, MHD či to celé absolvovat pěšky a cestou popíjet některý z léčivých pramenů.

A co najdete ve vzdálenějším okolí?
Vyjedete-li na západ, navštívíte Lázně Kynžvart a zrekonstruovaný zámek knížete Metternicha. Na kolech můžeme absolvovat cestu zpět k penzionu přes  CHKO Kladskou s naučnou stezkou.

Vozem můžete pokračovat přes přehradní nádrž Jesenici s koupalištěm, přes Cheb do Františkových Lázní, rezervaci SOOS až k hradu Seeberg /55 km daleko /.

Vyrazíte-li na sever, dorazíte přes mužský premonstrátský Klášter v Teplé a středověké městečko Bečov s hradem, zámkem a Relikviářem Sv. Maura. V Karlových Varech se můžete projít podél Ohře či Svatošských skal a pokračovat na hrad Loket /5O km/.

Východním, či jižním směrem se přes zámek Bezdružice, Klášter v Kladrubech, město Stříbro dostanete až do Plzně. Můžete se vydat na cestu prohlídek kostelů, klášterů či zámků. Například v Nepomuku, Žinkovech, Horšovském Týně nebo Domažlicích. Na hrad Švihov či zámek Kozel.

Chcete-li strávit dovolenou nebo víkend na kraji Slavkovského lesa,s nádhernou přírodou a možnostmi procházek či projížděk na kolech nebo si „jen“ zahrát golf na zdravém povětří,jste vítáni.